parallax background
 
 
 
 
 
 
 
 

Zajęcia Aqua Fitness w Centrum Ślęza


AQUA FITNESS
to forma ćwiczeń w odciążeniu, pozytywnie wpływająca na pracę całego organizmu, przede wszystkim usprawnia układy: oddechowy i krążenia. Regularny trening pomaga w sposób przyjemny uzyskać smukłą sylwetkę, skutecznie pomaga walczyć z cellulitem, wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Dzięki ćwiczeniom w wodzie zwiększa się ruchomość i zakres ruchu w stawach, wzrasta siła i elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł. Uczestnictwo w zajęciach aqua fitness przy muzyce pozytywnie wpływa na samopoczucie, pomaga odstresować się i zrelaksować po ciężkim dniu. Jest doskonałym sposobem aktywnego spędzania czasu wolnego.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się na kameralnym basenie rekreacyjnym, który posiada regulowaną głębokość dna.

Wymiary basenu - 12,5 metra długości i 8 metrów szerokości

Temperatura wody – 30 – 32 C

Rodzaje zajęć aqua fitness:

Aqua Basic - dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze środowiskiem wodnym, seniorów i kobiet w ciąży [zalecana konsultacja lekarska]. Zajęcia przygotowujące układ sercowo-naczyniowy, oddechowy i mięśniowy do wysiłku. Trening ogólnorozwojowy ukierunkowany na ‘’czucie wody’’, odbywający się na płytkim basenie o głębokości [120 – 135 cm]. Nie jest wymagana umiejętność pływania.

Aqua TBC - dla osób zaadoptowanych do wysiłku fizycznego i oswojonych ze środowiskiem wodnym, ma charakter ogólnorozwojowy i wzmacniający. Zajęcia odbywają się na basenie o głębokości [120-135 cm]. Nie jest wymagana umiejętności pływania, ale przyzwyczajenie i swobodne poruszanie się w wodzie.

Aqua TBC - dla osób zaadoptowanych do wysiłku fizycznego i oswojonych ze środowiskiem wodnym, ma charakter ogólnorozwojowy i wzmacniający. Zajęcia odbywają się na basenie o głębokości [170-180 cm]. Dla poprawy komfortu udostępniane są pasy wypornościowe. Nie jest wymagana umiejętności pływania, ale przyzwyczajenie i swobodne poruszanie się w wodzie.

Trening obwodowy - dla osób początkujących i zaawansowanych. Zróżnicowane ćwiczenia wielostawowe i wielopłaszczyznowe są dostosowane nie tylko do indywidualnych potrzeb osoby ćwiczącej, ale także do jej możliwości fizycznych . Wzmacniają mięśnie całego ciała, korygują postawę, rzeźbią sylwetkę, poprawiają ogólną kondycję fizyczną. Zajęcia odbywają się na basenie o głębokości [170-180 cm].