parallax background
 
 
 
 
 
 
 
 

Dobrze dobrany trening to podstawa zdrowia i kontroli sylwetki


W Centrum Treningowym Ślęza na ponad 200 m² powierzchni znajdziecie różnorodną ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych

Dzięki nim łatwo zadbać o zdrowe i silne ciało, zgubić zbędne kilogramy, jak również wyćwiczyć prawidłową postawę i zapobiegać schorzeniom wynikającym z siedzącego trybu życia.

Doskonałe wyposażenie naszego kompleksu nawet największego sceptyka przekona do podjęcia zdrowego wysiłku i pracy nad kondycją. Wyposażona w sprawdzone i profesjonalne maszyny siłownia umożliwi klientom efektywne rzeźbienie sylwetki oraz wzmocnienie wybranych partii mięśniowych. Strefa ćwiczeń kardio pomoże skutecznie poprawić kondycję i zadbać o lepszą wydajność układu krążeniowo-oddechowego.

Do wyboru mamy wachlarz specjalności treningowych – od spokojnej jogi, przez klasyczne treningi siłowe w nowoczesnej siłowni, intensywne zajęcia Cross Training, aż po ćwiczenia wytrzymałościowe w ramach indoor cycling.


Zajęcia Grupowegrafik_CT_covid
BODYART®

bodyART® bodyART® jest jednym z najbardziej docenianych treningów funkcjonalnych, formą fitness z nurtu Body and Mind, został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera - jednego z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej. bodyART® to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu. Umożliwia praktykę każdemu prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. Prowadząca: Irmina C.

Breakdance KIDS

Breakdance KIDS to specjalne zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. To połączenie elementów siłowo - sprawnościowych, akrobatyki i gimnastyki. Taniec ten pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, powstał w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku na przełomie lat 70. Na zajęciach będzie można poznać między innymi następujące elementy tańca: Toprock, Drop, Footwork, Power move, Freeze i wiele innych. Świetne zajęcia kształtujące poczucie rytmu, kontrolę nad własnym ciałem oraz dające wiele satysfakcji dzieciom. Zajęcia prowadzi pasjonat tańca Bboy Minkin.


Prowadzący: Marcin Minkina
Cross Training

Trening odbywający się na specjalnie przygotowanej sali. Cross Training to uniwersalny program dla wszystkich, niezależnie od poziomu sprawności i doświadczenia. Podczas treningu samodzielne dopasowujemy go naszych możliwości poprzez modyfikacje czasu wykonania ćwiczenia, ilości powtórzeń, intensywności itp. Jeśli jesteś amatorem sportu, chcesz zrzucić kilka kilogramów lub szukasz aktywności, która przygotuje Cię na wyzwania dnia codziennego, a w dodatku nie masz czasu na wielogodzinne wizyty na siłowni, Cross Training jest właśnie dla Ciebie! Różnorodne i ciekawe ćwiczenia aktywizujące wszystkie partie mięśni sprawią, że w stu procentach zaangażujesz się w zajęcia. Efektem treningu będzie harmonijnie wyrzeźbiona sylwetka oraz satysfakcja z zabawy i nauki w gronie ludzi podobnie jak Ty nastawionych na osiągnięcie celu.


Prowadzący: Marcin Hołodniuk, Robert Stwiertnia
Fit Ball

Fit Ball to trening wzmacniający wszystkie grupy mięśniowe. Doskonałe rezultaty pracy nad ciałem dzięki niestabilnej powierzchni piłki, która u uczestników wymusza świadomą pracę, technikę i szukanie tzw. balansu ciała. Trening z piłką to połączenie efektów wzmacniających mięśnie, korekcyjnych, stabilizujących i odciążających stawy kręgosłupa. Celem zajęć jest wzmocnienie głębokich mięśni ciała odpowiedzialnych za piękną sylwetkę, wyprostowaną postawę. Trening dla wszystkich.


Prowadząca: Kasia Bączyk
Indoor Cycling

Indoor cycling Treningi indoor cycling - znane również jako spin, spinning lub power bike - motywują uczestników do maksymalnego wysiłku w atmosferze wspierającej grupy. Każdy chętny do sprawdzenia swoich sił na rowerze stacjonarnym otrzymuje do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt z wieloma możliwościami ustawień i dopasowania do swoich potrzeb. Dynamiczny trening na rowerze wzbogacony odpowiednią muzyką i efektami świetlnymi świetnie stymuluje oraz pozwala na lepsze poznanie możliwości naszego ciała i skuteczne ich polepszanie. Podczas indoor cycling spalisz dużą ilość kalorii, pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wyrzeźbisz piękne mięśnie nóg i pośladków, nie obciążając przy tym stawów.


Prowadzący: Joanna Augustyn, Gosia Refcio, Piotr Mękarski, Piotr Łuszczki
Iron Kids

Iron Kids to trening funkcjonalny dla dzieci, opracowany przez instruktorów fitness, trenerów personalnych, pedagogów oraz specjalistów rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii. Jest to wszechstronny trening ogólnorozwojowy z elementami gimnastyki sportowej, lekkiej atletyki oraz akrobatyki. Zajęcia rozwijają wszystkie cechy motoryczne, koordynację ruchową, równowagę mięśniową, zapobiegają wadom postawy, uczą prawidłowych nawyków ruchowych.


Prowadzący: Marcin Minkina
Joga

Zajęcia jogi prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów, pomogą znaleźć energię dla ciała i oczyścić umysł po intensywnym dniu w pracy. Dzięki naukom prawidłowego oddychania i harmonizowania z nim ruchów, w łatwy sposób osiągniesz wewnętrzny spokój i radość. Praktykując jogę rozluźniasz napięte stresem mięśnie oraz przywrócisz postawie lekkość i siłę. Poszczególne asany (postawy w jodze) mogą być wykonywane na każdym poziomie sprawności czy elastyczności ciała. W miarę praktyki zakresy ćwiczących osób powiększają się stopniowo i pomagają przekraczać kolejne granice. Ponieważ forma zajęć pozwala na indywidualne podejście do uczestników, ich potrzeby i oczekiwania stawiamy zawsze na pierwszym miejscu, bez względu na to w jakim są wieku i ile wiedzą o jodze.


Prowadzący: Bartosz Ślusarski
Pilates

Pilates - zestaw ćwiczeń z elementami jogi, baletu, ćwiczeń wzmacniających . Dzięki tej metody w zajęciach tych mogą uczestniczyć osoby z problemami aparatu ruchu, dyskopatią, skoliozą, lordozą i chronicznym bólem. Lekcja może być prowadzona bez muzyki. Regularność ćwiczeń udowadnia ich skuteczność i fantastycznie wpływa zarówno na sylwetkę, redukuje napięcia oraz zapobiega bólom pleców. Idealne zajęcia dla osób, które rozpoczynają swoją drogę w fitnessie, dla osób z nadwagą, które nie mogą uczestniczyć w dynamicznych formach.Jako trening uzupełniający przy pozostałych formach ruchu, aby zwiększyć świadomość ruchu. Prowadząca: Irmina C.

Parkour KIDS

Parkour KIDS to nie tylko sztuka przemieszczania, której nauczysz się na treningu, to także umiejętność pokonywania wszystkich przeszkód na swojej drodze tak jak w życiu. To ogólnorozwojowa aktywność sportowa, która polega na nieustannym rozwoju i poprawianiu wszystkich cech motorycznych, a której główną ideą jest pokonywanie otaczających nas przeszkód, wspinaczki, biegania, balansowania itd. W największej mierze aktywność oparta jest o trening z obciążeniem jedynie własnego ciała – kalistenikę. Parkour jest takim wyjątkowym tworem, który zmusza do rozwoju własnego ciała i umysłu, ale znacznie umniejsza negatywne efekty rywalizacji. Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia.


Prowadzący: Jacek Komorowski/Mariusz Sobala
Pilates

Pilates bezpieczny i skuteczny system ćwiczeń. Wymaga niezwykłej współpracy umysłu i ciała. Technika ta jest idealna dla osób z bólami kręgosłupa, usprawnianych po wypadkach. Cel: tworzenie prawidłowych wzorców ruchowych. Ćwicząc Pilates ciało uzyskuje właściwą jędrność i elastyczność, brzuch staje się bardziej płaski, kończyny dłuższe, plecy mocniejsze, sylwetka staje się smukła jak u tancerza. Zajęcia przeznaczone dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych możliwości, rozwijają sylwetkę pełną wdzięku i elegancji doprowadzając ciało do pełnej sprawności.


Prowadząca:Kamila Cedler
Stretching

Stretchingjest metodą ćwiczeń, która polega na rozciąganiu i rozluźnianiu całego ciała. Podczas stretchingu rozciągamy mięśnie szyi, ramion, pleców, tułowia, pośladków, nóg oraz stóp. To zajęcia dla wszystkich i w każdym wieku. Przede wszystkim jest polecany osobom, które wiele czasu spędzają w jednej pozycji np. osoby pracujące przy biurku lub w pozycji stojącej. Równie ważny jest dla tych, którzy wiele godzin poświęcają na trening. Dzięki stretchingowi nie tylko się zrelaksujesz, ale również uchronisz się przed niebezpiecznymi kontuzjami. Stretching jest konieczny dla zachowania równowagi napięć mięśniowych. To skuteczna metoda zwiększenia zakresu ruchomości w stawach i poprawienia elastyczności mięśni.


Prowadzący:Kasia Bączyk, Piotr Łuszczki
Strength class

Strength class chcesz poprawić swoją siłę, nauczyć się techniki ćwiczeń z ciężarami oraz obciążeniem własnego ciała, poznać metody treningowe budowania siły, te zajęcia to idealny wybór dla Ciebie. Metodologia zajęć oparta na bazie sprawdzonych przez naszych trenerów planach treningowych. Zajęcia dla wszystkich.


Prowadząca:Marcin H.
Strength interval

Strength interval to siłowy trening interwałowy o wysokiej intensywności, poprawiający kondycję. Najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą w maksymalnie krótkim czasie spalić tkankę tłuszczową. Trening łączy w sobie cykl budowania siły, mocy, zasady plyometryki i cardio. Pod koniec zajęć odbywa się intensywny core trening (ćwiczenia brzucha). Podczas zajęć wykorzystywane są m.in. sztangi i ciężarki, co wzbogaca trening i podnosi jego poziom, angażuje wszystkie grupy mięśniowe. Ćwiczenia przyspieszają metabolizm, dzięki czemu tkanka tłuszczowa spalana jest przez wiele godzin po treningu. Dodatkowo trening stymuluje produkcję hormonu wzrostu, który redukuje tkankę tłuszczową i pozwala wysmuklić mięśnie.


Prowadząca: Kasia Bączyk, Piotr Łuszzki
Trening obwodowy

Trening obwodowy - tu nie ma nudy i czas u na obijanie. Ćwiczenia są tak dobrane, aby każdy uczestnik popracował nad niedoskonałościami swojej sylwetki. Trening ten polega na zastawieniu kilku ćwiczeń na różne partie ciała i ułożeniu ich w formie obwodu. Takich ćwiczeń może być od 5-10, a nawet 15. Ponadto trening na obwodzie koła dodaje motywacji. Podczas trwania treningów obwodowych uczestnicy widzą siebie nawzajem i dodają sobie energii, wspierają się. W taki sposób możemy wykonać przykładowo 2 lub 3 obwody. Ogromną zaletą treningu obwodowego jest wszechstronność ćwiczeń. Ćwiczenia angażują zarówno górne i dolne partie mięśniowe oraz mięśnie brzucha. Na treningu obwodowym, spalamy tkankę tłuszczową, przyspieszamy metabolizm organizmu, zwiększamy wydolność, wzmacniamy całe ciało. Trening dla wszystkich.


Prowadzący: Maja Rymarska, Michał Łazowy
Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny wykorzystujący głównie obciążenie własnego ciała, skoncentrowany na wzmacnianiu głębokiej warstwy mięśni posturalnych. Trening stacyjny z wykorzystaniem dodatkowych przyborów i przyrządów. To bardzo ciekawa forma aktywności fizycznej, bo różnorodność ćwiczeń sprawia, że każde zajęcia są inne i nie ma nudy. Proponowane ćwiczenia mają poprawić nasze funkcjonowanie w życiu codziennym - wchodzenie po schodach, dobiegnięcie do autobusu czy tramwaju nie będzie dla nas żadnym problemem..


Prowadzący: Robert Stwiertnia
TRX

TRX to trening funkcjonalny, gdzie ćwiczymy z ciężarem własnego ciała przy pomocy specjalnych pasów. Trenując całe ciało, poruszamy wszystkie najważniejsze mięśnie, pozwalając im na równomierny rozwój. Co ważne, nie dokładamy sztucznych obciążeń, tak więc stawy i kręgosłup mogą się rozwijać i wzmacniać w prawidłowym tempie. Ćwicząc z TRX będziecie mieli ładnie zbudowane i wyrzeźbione ciało, będziecie zdrowsi, lżejsi, zwinniejsi i szczęśliwsi. Panowie mogą podjąć wyzwanie osiągnięcia upragnionego „kaloryfera”, zaś panie nie muszą się obawiać nadmiernego rozrostu mięśni: Wasze ciało zgubi to, co jest mu zbędne. To wszystko dzięki specjalnym treningom opartym o ćwiczenia z ciężarem własnego ciała.


Prowadzący: Robert Stwiertnia
X Turbospalanie

Jeśli chcesz schudnąć to te zajęcia są idealne dla Ciebie! Ten trening to kombinacja ćwiczeń cardio i wzmacniania, dzięki czemu efekty są dużo szybsze niż przy innych treningach redukcyjnych. Ponadto trening ten w znacznym stopniu przyspiesza metabolizm organizmu, co zwiększa naszą podstawową przemianę materii. Taki przyspieszony metabolizm W trakcie treningu X TURBOSPALANIE możesz spalić kilkaset kalorii. Trening bardzo wymagający.


Prowadząca: Kasia Bączyk
Zumba

Zumba to jednocześnie świetny trening o charakterze interwałowym, trening aerobowy, wytrzymałościowy oraz cardio. Naprzemienne wolniejsze i szybsze rytmy sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej, a elementy zaczerpnięte z aerobiku świetnie rzeźbią i wysmuklają sylwetkę. Unikalna atmosfera zabawy jest źródłem endorfin i daje niesamowitą energię.