Przeżyj relaksującą kąpiel w głębokich dźwiękach

zawody basen pływak
Dołącz do Royal Swimmers Ślęza i tak jak oni zdobywaj medale!
16 kwietnia 2018
ludzie w saunie
Odkryj moc podczerwieni – Sauna Infrared
17 maja 2019
Pokaż wszystkie wpisy

Przeżyj relaksującą kąpiel w głębokich dźwiękach

Uzdrawiająca moc drgań gongów i mis znana jest na Dalekim Wschodzie od blisko trzech tysięcy lat.  Odpowiednio dobrane dźwięki o różnych częstotliwościach wnikają w ciało, powodując odprężenie napiętych mięśni, tonizując układ nerwowy i aktywując pracę mózgu. Mówi się, że niektórzy uczestnicy seansów z misami tybetańskimi potrafią osiągnąć w czasie ich trwania stan odprężenia, który jest bliski momentowi, jaki następuje chwilę przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu. To stan relaksu absolutnego.

Misy i gongi tybetańskie to małe dzieła sztuki. Są wykonywane ręcznie, a ich intrygująca moc wynika w dużym stopniu ze specjalnej mieszanki stopów metali – m.in. złota, srebra, miedzi, żelaza, rtęci, cyny, ołowiu i niklu. Zarówno kilkudziesięciogodzinny proces produkcji, jak i sama technika prowadzenia relaksacyjnych seansów z ich użyciem, łączy w sobie elementy filozofii Wschodu oraz nowoczesnej wiedzy z zakresu fizyki i medycyny.

Niesamowite wibracje pozwalają przywrócić organizm do naturalnej równowagi, usuwają napięcia fizyczne i emocjonalne, wreszcie – skutecznie przywracają harmonię i dobry nastrój oraz wewnętrzny spokój. Masaż dźwiękami potrafi również m.in. likwidować napięcia mięśni pleców i karku, zwalczać bóle głowy i migreny oraz poprawić zdolność koncentracji. W stanach intensywnej pracy czy nagromadzenia stresów i problemów jest to wymarzona terapia dla organizmu.

 

Centrum Ślęza to pierwsze miejsce w Polsce, gdzie seanse misami tybetańskimi są prowadzone na tak dużą skalę. Każda sesja trwa ok. 25-30 minut. Klient kładzie się na leżaku i jest instruowany przez prowadzącego, jak pracować z oddechem w ten sposób, by za pośrednictwem dźwięków mis zapomnieć o całym świecie. Dodatkowy efekt odprężenia jest uzyskiwany dzięki rozpaleniu olejków eterycznych, odprężających żywic i drewna Palo Santo, które jest naturalnym kadzidłem.

Efekt końcowy zniewala i pozwala na pewien czas oderwać się od rzeczywistości poprzez zanurzenie w dźwiękach. Ten medytacyjny seans, połączony z mini koncertem gry na instrumentach, umożliwia odcięcie się od zewnętrznych bodźców i przynosi upragniony odpoczynek.