Regulamin – COVID

 
R E G U L A M I N

ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU CENTRUM BASENOWO-REKREACYJNEGO „ŚLĘZA” W TRAKCIE EPIDEMII COVID-19


zgodnie z rozporządzeniem RM z dnia 29 maja 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń , nakazów i zakazów obowiązujący od dnia 14 czerwca 2020 r. do odwołania

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z korzystaniem naszego obiektu w tych szczególnych warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego i w trosce o zdrowie naszych Gości oraz personelu Centrum Basenowo-Rekreacyjnego „Ślęza”, bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad określonych w niniejszym regulaminie.

W SZCZEGÓLNOŚCI:
1. PRZEBYWANIE W OBIEKCIE JEST RÓWNOZNACZNE Z AKCEPTACJĄ POSTANOWIEŃ NINIEJSZYEGO REGULAMINU
2. W PRZYPADKU SPRZECZNOŚCI NINIEJSZYCH ZASAD Z TREŚCIĄ POSTANOWIENIA JAKIEGOKOLWIEK INNEGO REGULAMINU OBOWIĄZUJĄCEGO NA OBSZARZE CENTRUM ŚLĘZA, STOSUJE SIĘ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NINIEJSZY REGULAMIN.
3. W SPRAWACH NIEUREGULOWANYCH W NINIEJSZYM REGULAMINIE OBOWIĄZUJE REGULAMIN OBIEKTU LUB REGULAMIN POSZCZEGÓLNYCH USŁUG.
4. ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE WWW.CENTRUMSLEZA.PL ORAZ W OBIEKCIE CENTRUM ŚLĘZA


INFORMACJE/ZASADY OGÓLNE

1. Bezpieczeństwo naszych gości to nasz priorytet. Jeśli nie czujesz się najlepiej, zostań w domu.
2. W trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz Państwa rodzin podczas pobytu w Centrum Ślęza oraz z myślą o całym personelu, wprowadziliśmy zmiany w obiekcie. Spełniamy wszelkie wymagania odnośnie bezpieczeństwa, nasz obiekt jest dokładnie sprzątany i dezynfekowany po każdym Kliencie.
3. Przed wejściem do obiektu Centrum Ślęza Klient zobowiązany jest zakryć usta i nos, a także zachować bezpieczny co najmniej 2 metrowy dystans od pozostałych Klientów oraz Pracowników.
4. Każdy klient zobowiązany jest do noszenia maseczek zakrywających usta i nos między strefami.
5. Zachowanie dystansu 2 metrów od innych osób obowiązuje na terenie całego obiektu – w holu, szatniach, basenach, saunach, centrum treningowym ale też na strefach.
6. Po wejściu do obiektu konieczne jest zdezynfekowanie rąk przy odpowiednio przygotowanym stanowisku.
7. Ze względów bezpieczeństwa, prosimy o płatności bezgotówkowe.
8. Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba lub kilka osób wspólnie razem zamieszkujących.
9. Dopłata za przekroczony czas pobytu na obiekcie wynosi 70gr za przekroczoną minutę.
10. Na terenie obiektu Centrum Ślęza znajdują się pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pamiętaj o uprzednim umyciu rąk.
11. W szatni dostępna jest co druga szafka dla zachowania bezpiecznej odległości 2 metrów od innych gości.
12. Obowiązkowe jest umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej oraz przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej a także przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
13. Obowiązkowe jest noszenie maseczek przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu.
14. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć maseczkę w pomieszczeniu przebieralni.
15. W obiekcie obowiązuje ograniczenie pobytu tj. na czas kąpieli w basenie i czasu niezbędnego do przebrania się – max. 15 min.
16. Na terenie obiektu Centrum Ślęza zaleca się nie używania suszarek do włosów.
17. Z uwagi na szczególną troskę o zdrowie Seniorów (tj. osób powyżej 65 roku życia ) mogą oni przebywać na strefie basenowej od poniedziałku do piątku od godzony 8:00 do 14:00.
18. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną COVID-19, która uniemożliwia wprowadzenie przedziałów czasowych dla seniorów ( osób powyżej 65 lat ) w weekendy oraz w święta, dopuszczalna jest możliwość korzystania z usług Centrum Ślęza przez w/w osoby na ich własne życzenie i ryzyko.
19. Na terenie Centrum Ślęza wszyscy powinni przestrzegać przyjętych zasad i w razie ich łamania klient powinien zgłaszać ten fakt obsłudze Centrum.

POSTANOWIENIA/ ZASADY ZACHOWANIA OBOWIĄZUJĄCE W STREFIE BASENOWEJ

1. Centrum Ślęza zaleca robienie płatnych rezerwacji, które będą dotyczyły konkretnych dni i godzin. Rezerwacje są na pełne godziny. Klienci, którzy je wykupią będą wpuszczani na obiekt poza kolejnością.
2. W przypadku nie opłacenia rezerwacji zostanie ona anulowana po 15 minutach.
3. W przypadku nie pojawienia się klienta z opłaconej rezerwacji na 15 minut przed planowanym wejściem rezerwacja oraz płatność przepada.
4. W hali basenowej (w tym basen sportowy i rekreacyjny) jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 44 osoby.
5. Na jednym torze mogą pływać maksymalnie 4 osoby (za wyjątkiem zajęć aquaaerobik)
Zaleca się korzystanie z jacuzzi oraz wanny z hydromasażem pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących. 6. Odrabianie zajęć dla dzieci ze szkoły pływania odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 14:00, w soboty od godziny 9:00 do 11:00.
7. Dla klientów, którzy nie skorzystają z proponowanej formy odrobienia zajęć , Centrum Ślęza oferuje Vouchery do wykorzystania w terminie wyznaczonym przez obiekt z rocznym przedziałem czasowym.
8. Klienci, którym został przedłużony karnet będą mogli wykorzystać go w każdy dzień tygodnia od godziny 8:00 do 14:00.

ZASADY ZACHOWANIA OBOWIĄZUJĄCE W STREFIE SAUN
1. Strefa saun czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 22:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach od 10:00 do 22:00
2. Na drzwiach każdej sauny znajduje się informacja o dozwolonej maksymalnej liczbie gości. Maksymalna liczba osób korzystających jednocześnie ze strefy saun to 40 osób.
3. Klienci, którym został przedłużony karnet będą mogli wykorzystać go w dni robocze od godziny 12:00 do 15:00 oraz w weekendy od godziny 10:00 do 13:00
4. Klient korzystający z sauny zobowiązany jest do posiadania własnego ręcznika. Przez cały pobyt Klient zobowiązany jest przebywać na ręczniku (również stopy).

ZASADY ZACHOWANIA OBOWIĄZUJĄCE W CENTRUM TRENINGOWYM

1. W Centrum Treningowym mogą jednocześnie przebywać maksymalnie 42 osoby.
2. Podczas pobytu w salach fitness może przebywać maksymalnie 10 osób, na zajęciach indoor cycling maksymalnie 12 osób.
3. Zajęcia fitness odbywają się zgodnie z wprowadzonym harmonogramem.
4. Ze względu na sytuację epidemiologiczną COVID-19 , czas zajęć wynosi 50 minut, przerwa pomiędzy zajęciami jest przeznaczona na dezynfekcję sprzętu.
5. Każdy klient zobowiązany jest do posiadania na zajęciach własnej maty lub ręcznika.
6. W trakcie pobytu na siłowni Klient nie jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.
7. Po indywidualnym skorzystaniu ze sprzętu w siłowni, Klient jest zobowiązany każdorazowo do dezynfekcji sprzętu środkami zabezpieczonymi przez Centrum Ślęza.

Życzymy Państwu przyjemnego wypoczynku.