Rytuały saunowe – zaznaj odprężenia wszystkimi zmysłami

ludzie w saunie
Odkryj moc podczerwieni – Sauna Infrared
17 maja 2019
Niższe ceny dla seniorów!
7 października 2019
Pokaż wszystkie wpisy

Rytuały saunowe – zaznaj odprężenia wszystkimi zmysłami

seans w saunarium

Rytuały saunowe pozwalają odkryć całkowicie nowe oblicze relaksu, zamieniając tradycyjny pobyt w saunie w ekscytującą ceremonię, która oddziałuje na wszystkie zmysły. To feeria kolorów i świateł, ekscytujące zapachy olejków eterycznych oraz energetyczne bądź relaksujące dźwięki muzyki. Ta mieszanka, dzięki kreatywności, wiedzy i doświadczeniu saunomistrza pozwala oderwać się od rzeczywistości i przeżyć porywający seans regeneracyjny.

Historia rytuałów ma długą tradycję, która w Centrum Ślęza jest wykorzystywana do przygotowania klasycznych sesji. Panuje podczas nich pełna cisza, w powietrzu unoszą się intensywne zapachy olejków, a wysoka temperatura pozwala mięśniom znaleźć ukojenie po męczącym dniu. Saunomistrzom z Centrum Ślęza nie jest jednak obce także podejście awangardowe. Potrafią zamienić zwyczajowe rytuały w prawdziwe show. Muzyka, gra świateł i dodatkowe efekty, jak choćby lampy UV stanowią dla nich narzędzia potrzebne do tego, by zaprezentować gościom nieznane dotychczas aspekty saunowania.

Jak przebiega rytuał? Mistrz wchodzi do pomieszczenia z wiadrem wody i olejkami eterycznymi, które są niezbędne, ponieważ tego typu seanse stanowią również formę aromaterapii, a więc mają dostarczyć nie tylko wrażeń estetycznych, ale i prozdrowotnych. Olejki aplikowane są na lód, dzięki czemu mogą spokojnie i intensywnie parować. Saunomistrz polewa wodą piec i w artystyczny sposób rozprowadza parę na klientów za pomocą ręcznika. Rytuał trwa kilkanaście minut, podczas których okazuje się, że nawet ograniczona przestrzeń pomieszczenia saunowego, kryje w sobie nieskończone możliwości odprężenia.

Rytuał w Centrum Ślęza może być więc tradycyjną sesją wyciszającą w skandynawskim stylu, ale także pasjonującą formą spektaklu rozrywkowego. Zawsze jednak zadziała łagodząco na wszystkie zmysły, a poza działaniem odprężającym i regeneracyjnym, pozostawi wygładzoną, dobrze ukrwioną, pozbawioną toksyn skórę oraz oczyszczone drogi oddechowe. To coś więcej niż tylko chwilowa przerwa od codzienności. To prawdziwa uczta dla ciała i umysłu, która definiuje na nowo pojęcie relaksu. Kto raz zakosztuje rytuałów saunowych w Centrum Ślęza, nie będzie w stanie powstrzymać się przed kolejnymi wizytami.