Przeżyj relaksującą kąpiel w głębokich dźwiękach
10 marca 2019
seans w saunarium
Rytuały saunowe – zaznaj odprężenia wszystkimi zmysłami
24 czerwca 2019
Pokaż wszystkie wpisy

Odkryj moc podczerwieni – Sauna Infrared

ludzie w saunie

Nowoczesna technologia zostaje wykorzystana do tego, by za pomocą bezpiecznych promieni podczerwonych rozgrzać mięśnie i stawy. To dlatego sauna IR tak fantastycznie sprawdza się w przypadku dolegliwości bólowych, napięć nerwowych, skutków długotrwałego stresu i zmęczenia, a nawet stanów depresyjnych. Co najważniejsze – osoby, które nie tolerują wysokich temperatur lub mają przeciwskazania do korzystania z sauny fińskiej bądź łaźni parowej, mogą teraz w pełni cieszyć się zaletami tradycyjnego saunowania bez najmniejszego ryzyka i dyskomfortu. W saunie infrared panuje temperatura zbliżona do otoczenia, czyli około 35°C, więc nie dochodzi do obciążenia układu krążeniowo-oddechowego i skoku ciśnienia krwi.

Jak to działa? Sauna IR oddziałuje na ciało za pośrednictwem bezpiecznego promieniowania. Na wybranym stanowisku zostają uruchomione specjalne lampy. Emitują promienie podczerwone, które zostaje przekształcone w ciepło, wnikające głęboko w mięśnie i organy wewnętrzne, intensywnie je rozgrzewając. Dzięki temu metabolizm jest „podkręcony” do tego stopnia, że pozwala na spalenie nawet tysiąca kalorii w ciągu 30-minutowej sesji. W tym czasie dochodzi również do wydalania toksyn i redukcji tkanki tłuszczowej.

Szerokie spektrum pozytywnego działania promieni podczerwonych obejmuje również m.in. oczyszczenie i regenerację organizmu, korzystny wpływ na wygląd skóry (także przy leczeniu trądziku czy łuszczycy), redukcję cellulitu, zmniejszenie sztywności stawów, a także łagodzenie skutków przemęczenia – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmniejsza się nasłonecznienie i łatwo o apatię, warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie, które jest w stanie szybko poprawić samopoczucie i pomóc odzyskać witalność.

Sauna infrared jest przy tym bardzo bezpieczna i „nienwazyjna” – do tego stopnia, że mogą z niej korzystać nawet sportowcy bezpośrednio po treningu, co w przypadku klasycznej sauny jest niewskazane. Sauna na podczerwień to jednak dobry sposób na rozgrzanie mięśni po wysiłku fizycznym. A skoro jest to rozwiązanie dobre dla „profesjonalistów”, będzie również odpowiednie dla każdego, kto chce poczuć „efekt sauny”, unikając szczególnego obciążenia organizmu.