parallax background
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trening medyczny z fizjoterapeutąSkuteczny powrót do zdrowia

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii. Polecany jest osobom, które wykonują aktywność fizyczną rekreacyjnie, w celu utrzymania sprawności na zadowalającym poziomie, a także osobom po urazach, aby wzmocnić osłabione mięśnie. Ważne, aby trening medyczny był prowadzony pod nadzorem osoby wyspecjalizowanej w tej dziedzinie. W tej sytuacji nie ma znaczenia wiek ani kondycja, ponieważ do każdego pacjenta fizjoterapeuta prowadzący trening ma indywidualnie podejście.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu. Ten rodzaj treningu jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od tego na jakim poziomie aktualnie jest sprawność pacjenta. Ćwiczenia pomagają wrócić do formy i pełnej aktywności fizycznej bądź znacznie ją poprawiają. Istotną kwestią jest umiejętne zastosowanie ćwiczeń i programu treningowego indywidualnie do pacjenta, jego ograniczeń, budowy ciała i wcześniejszych kontuzji.


Co zyskasz dzięki treningowi medycznemu?

- Przygotowanie organizmu do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),

-zwiększenie efektywności treningu sportowego,

- zmniejszenie przeciążeń, które wynikają z nierównowagi mięśniowej i braku umiejętności w równomiernym obciążeniu ciała podczas treningu.

- poprawa techniki potrzebnej do uprawiania ulubionej dyscypliny,

- przygotowanie organizmu do sprawności sprzed kontuzji,